Rangadót nyertünk!

Szépszámú közönség előtt a PLER kezdett jobban, vezetést szereztek. A 22. percig fej-fej mellett mentek a csapatok, majd a 28. percig egy-két gólos vendégelőnyt mutatott az eredményjelző. Ez elsősorban a két kapusteljesítmény közötti különbségből adódott, és abból, hogy a vendégek magas belső falát nehéz volt átlőni.

Az utolsó pillanatokban éppen ez sikerült kétszer is Halász jóvoltából, majd az utolsó másodpercben Simányi már a vezetést is megszerezte Vecsésnek.

13-12 volt a félidőben, és akkor még nem sejthettük, hogy ezt az előnyt nem is engedjük ki a mérkőzés végéig.

Fordulás után nyugodt fegyelmezett játékkal még növelni is tudtuk az előnyt. Feljavult a kapusteljesítmény és a védekezés, amelytől hét percig nem tudtak a fővárosiak gólt szerezni. Előbb négyre, majd az 50. percben már hatra is nőtt az előnyünk. Már-már biztosnak tűnt a győzelem, amikor a mi gépezetünk is akadozni kezdett. A kitűnő erőben lévő vendégek folyamatosan dolgozták le hátrányukat és az 57. percben már csak egy volt a különbség. Egy parádés egyéni játék után Kökény gólját követően még egy találatot begyűjtöttek, de lefújáskor a mieink járhatták az örömtáncot és zengett a „Szép volt fiúk!”

Valóban szép volt és nagyon fontos mérkőzést nyertek meg a fiúk. Győrrel szemben megmaradt a három pontos fór, a PLER-rel szemben azonban ez már hatra dagadt.

Nagy Károly edző:

- Az első félidőben védekezésben és kapusteljesítményben gyengébbet mutattunk, de meccsben tudtunk maradni, és a végén szerzett három góllal már előnybe is kerültünk. Tudtuk ellenfelünkről, hogy a második félidő elejét nagyon meghajtja, és ekkor törekszik eldönteni a találkozókat. Felkészültünk rá és a srácok nagyon taktikusan, okosan játszottak és mi döntöttük el a meccset a magunk javára. A hajrá – a mi hibánkból – izgalmasabb lett, de rutinból behúztuk. Büszke vagyok a csapatomra, mert olyan ellenfelekkel szemben bizonyítanak hétről-hétre, akik heti 8-10 edzést teljesítenek!

VECSÉS SE-ÉL TEAM – PLER BUDAPEST  24-23 (13-12)

Gólszerzők: Simányi 5, Lendvay 5, Halász 5, Kökény 3, Győrfi 2, Tóth N. 2, Antal L. 1, Takó 1

Február 18-án vasárnap 17 órakor az üllői sportcsarnokban ismét kemény hatvan perc vár a csapatra, mert a 4. helyezett Szigetszentmiklós együttesét fogadják.